Archív bejegyzések
HTML block #1
You can change this block in admin panel. Remember, if you change template, this block will be lost. We advise you to clone this block.
Ne lorem percipit efficiantur mei, ius ut simul vidisse. An vel probatus explicari appellantur. Has et comprehensam interpretaris, quo no inimicus maluisset temporibus. Ea mea quod.
Eseménynaptárunk:
Keresés az események között
Magnet Bank KAP 2024
Kedves KAP érdeklődő!
Köszönjük, hogy részt vettél hétfői találkozónkon, reméljük sok hasznos információt tudtál elvinni magaddal.
Emlékeztetőül a legfontosabbakat összefoglaljuk:
- a pályázatok beadási határideje május 16., 16:00 óra.
- a pályázati kiírás és az adatlap elérhető itt: https://www.magnetbank.hu/kap-2024-palyazat
- magáról a KAP programról részletesebb információkat és a GY.I.K-ot itt találod: https://www.magnetbank.hu/a-kozossegi-bankrol/kap
- csatolmányban küldjük a bemutatott prezentációt.
És végül küldjük a kerekasztal beszélgetésben már hivatkozott James E. Austin The Collaboration Challenge tanulmánya alapján kiemelt 6 pontot az együttműködésekhez:
- Kapcsolat a célokkal és az emberekkel - Mennyire kötődnek az egyének személyesen és érzelmileg az együttműködés társadalmi céljához? Képesek-e az egyének megérinteni, érezni és látni a kollektív társadalmi értéket? Milyen szintű és milyen minőségű a vezetők közötti interakció?
- A cél egyértelműsége - Vajon mennyire érti minden partner a másik céljait? Mik az egyes partnerek küldetései, stratégiái és értékei? Melyek a jelenlegi és a lehetséges átfedések? Hogyan segíthet az egyik partner a másiknak küldetésének teljesítésében? Mennyire stratégiai eszköz az együttműködés az egyes partnerek számára? Ezeket a kérdéseket érdemes megválaszolni az együttműködés során.
- Értékteremtés - partnerségek megerősödnek, ha a felek folyamatosan szem előtt tartják az értékteremtést. Ez magában foglalja az egyes szervezetek erőforrásainak a számbavételét és azt a képességet is, hogy lássák, miként tudnak együtt értéket teremteni- Érdemes időt szánni és feltérképezni azt, hogy a partnereknek, milyen erőforrásai lehetnek értékesek a másik számára? Milyen konkrét előnyök származnak az egyes partnerségekből, az együttműködésből? Milyen társadalmi értéket hozhat létre a partnerség?
- Folyamatos tanulás - a jól működő, erős együttműködésekben a partnerek folyamatos tanulásban vannak, magáról a partnerségi folyamatról is. Érdemes megkérdezni magunktól és partnereinktől mit tanulhatunk az együttműködés során? Hogyan építethetjükbe ezt a tanulást az együttműködésbe? Van -e folyamat az együttműködésből származó tanulás rutinszerű beépítésére, értékelésére?
- Kommunikáció a partnerek között - ahhoz, hogy felismerjék a partnerség előnyeit, a partnereknek rendelkezniük kell eszközökkel arra, hogy hatékonyan és gyakran tudjanak kommunikálni, mind formális és informális csatornákat használjanak.
- Elkötelezettség a partnerség mellett - Mielőtt belevágunk egy program kivitelezésébe, nélkülözhetetlen, hogy elgondolkodjunk azon, milyen szintű szervezeti elkötelezettség van a partnerség iránt és ez az elkötelezettség hogyan és miben érhető tetten? Mennyire magasak a partnerek elvárásai?
Mindenkinek jó munkát és sikeres pályázást kívánunk!
Szép hétvégét!